Ekspedycja Syberia SYBERIA EXPEDITION

Ekspedycja Syberia

Na przełomie maja i czerwca, dostaliśmy propozycję wzięcia udziału w projekcie ekspedycyjnym. Wielkiej wyprawy przez Syberię, której m.in. pomysłodawcą był znany młody polski aktor Mateusz Damięcki. Udział MediaPlastyk polegał na oklejeniu samochodów wyprawowych. Trzy kultowe Mercedesy typu G (Gelenda). Do projektu zaprosiliśmy przedstawiciela folii samoprzylepnych firmę Avery Dennison, której promotorem jest Pan Jowan Deklewa z firmy PlasticsGroup. Propozycja użycia folii Avery Graphics, spotkała się z aprobatą Pani Ewy Koźmińskiej dyrektora Avery Dennison. Optymalna współpraca i konsultacje przed wykonaniem aplikacji, zagwarantowały sukces wykonanej pracy.

Autorem projektu oklejenia, był sam manager wyprawy Pan Dominik Kopczyński, osoba z którą mieliśmy okazję współpracować już wcześniej przy innych aplikacjach na samochody. Wektorowy rozrys projektu dostosowaliśmy idealnie do kubatury nadwozia Gelendy, wykonując zdjęcia i zwymiarowanie rzeczywiste pojazdu. Nasza praca, wzbudziła duże zainteresowanie ze strony Ekipy ekspedycyjnej, w tym Mateusza Damięckiego. Podczas aplikacji folii, aktor z kierownikiem wyprawy wykonywali dodatkowe modernizacje do swoich aut. Dokładniej były to funkcjonalne podłokietniki ze schowkiem. Oczywiście w ramach współpracy użyczyliśmy swoje zaplecze warsztatowe. Dodatkowo, przed finalizacją projektu i oklejaniem samochodu Mateusza Damięckiego, aktor zdecydował się na wykonanie demontażu auta do aplikacji. Panowie wykonali te czynności, chcąc zweryfikować nasze prace i jednocześnie poczuć rąbek trudu jaki należy ponieść przed oklejaniem. Na koniec, Mateusz stwierdził – że była to dla niego pewna forma odpoczynku i jednocześnie relaksu.

Wywiad z Mateuszem Damięckim:

Adam Górniak
– Mateusz czy naklejałeś kiedyś naklejkę na samochód?

Mateusz Damięcki
ZDARZAŁO SIĘ

– Jakiego typu, czy był to typowy sticker, naklejka ochronna?

KLASYCZNA PEELKA, A NIEDAWNO STICKER „FREE TIBET”

– A może miałeś styczność z tapetowaniem?

NIEWIELKI, WYROSŁEM W CZASACH, GDY TAPETY WYCHODZIŁY Z MODY.

– Pytam dlatego, gdyż jest minimalne podobieństwo pomiędzy tapetowaniem a oklejaniem samochodów, zwłaszcza jak pod uwagę weźmiemy np. samochody z zabudową typu Izoterma. Zaręczam że jeśli tapetowałeś kiedyś swój pokój, to poradziłbyś sobie również z wyklejeniem Izotermy.

MÓGŁBYM SPRÓBOWAĆ, POD WARUNKIEM, ŻE WYJAŚNISZ MI TAJEMNICZY ZWROT „IZOTERMA”…

– W serialu „Teraz albo nigdy” jeździsz Subaru Imprezą, która miała (ma) na lusterku wyklejonego duszka, czy to po prostu przypadek, jest to samochód wypożyczony na plan z taką naklejką?

TAKI PRZYJECHAŁ, ALE CIESZĘ SIĘ, BO TO DOBRY DUSZEK

– Tomasz Karolak w „39 i pół” jeździ oldschollowym 125P z wymalowanymi płomieniami. Jest to zapewne forma wyrażenia jego punkowej duszy i dążenia do wiecznej młodości. Czy ty czasem odczuwasz również taką potrzebę, chęci wyrażenia pewnych idei, pasji – poprzez jakieś symbole. Choćby graficzne duszki na tylnej klapie bagażnika?

MYŚLĘ, ŻE SYMBOLE CZASEM SĄ MYLĄCE, WOLĘ JEDNAK CZYTELNY SYSTEM AMERYKAŃSKI CZYLI DUŻE HEADLINY INFORMUJĄCE WPROST O POGLĄDACH CZY PREFERENCJACH WŁAŚCICIELA. JEŻDŻĄC PO STANACH ŚWIETNIE SIĘ BAWIŁEM DOWIADUJĄC SIĘ NP. ŻE „HILLARY SUCK’s”… lub w tłumaczeniu „nigdy nie prowadź pijąc drinka, przywalisz w coś i rozlejesz!” 🙂

– Mimo wszystko widzę, że i tak przyjechałeś do nas bądź co bądź dość leciwym 27 letnim autem, które na szybach ma wyklejone naklejki G30 Gelenda. Są to naklejki miłośników tych pojazdów?

TO PAMIĄTKA PO ZLOCIE MERCEDESÓW KLASY G ZORGANIZOWANYM Z OKAZJI 30-STO LECIA ICH PRODUKCJI. W LUTYM 1979 OPUŚCIŁ FABRYKĘ W GRAZU PIERwSZY EGZEMPLARZ TEGO MODELU.
NOTA BENE, BARDZO PODOBNY DO MOJEGO AUTA.

– Aplikacja o większej powierzchni tak jak w przypadku Ekspedycji Syberia, wymaga nieco więcej poświęcenia. Samodzielnie przygotowywałeś z Dominikiem Kopczyńskim managerem wyprawy, twój samochód przed oklejaniem. Wiesz już, że aby profesjonalnie położyć folię na cały element karoserii, należy zdjąć klamki, osłony i wszelkie elementy wystające. Co mógłbyś zasugerować osobom potencjalnie zainteresowanym oklejaniem całościowym? Może masz jakieś spostrzeżenia? (lub) Co sprawiło najwięcej trudności?

Mateusz Damięcki
BARDZO DUŻO CZASU ZAJĘŁO NAM ZDJĘCIE OSŁON NADKOLI – CZAS ROBI SWOJE I WIĘKSZOŚĆ ŚRUB CIELIŚMY PALNIKIEM. ALE SATYSFAKCJA Z ROZBIERANIA I SKŁADANIA SAMOCHODU BYŁA OGROMNA.
I KUPA PRZY TYM FRAJDY. ALE WIEM TERAZ, CZEMU PROCES OKLEJANIA CAŁEGO SAMOCHODU TRWA TAK DŁUGO. POZNAŁEM WSZYSTKIE ETAPY PRACY I MUSZĘ PRZYZNAĆ, ŻE CHŁOPAKI Z MEDIA PLASTYK SPISALI SIĘ NA MEDAL. DZIĘKI.

Adam Górniak
– Cieszę się że doceniłeś naszą pracę i życzę ekstremalnych przeżyć na Wyprawie 🙂

Zapraszamy również do galerii zdjęć z wyklejania samochodów ekspedycyjnych.

Damiecki_auto
Damiecki_auto

Mateusz Damięcki - Expedycja

Recent Posts
oklejanie foodtruck