Delphi Automotive

Delphi Automotive

Montaż tablicy informacyjnej na hali magazynowo-produkcyjnej

Do zadań dużych korporacji należy optymalne przedstawienie wizerunku brandu firmy, również na halach produkcyjno-magazynowych.

Na takich obiektach, często oddalonych od centrum miasta, znajdują się zarówno magazyny lub montownie jak i koordynujące ich prace biura logistyczno-spedycyjne. Dobór odpowiedniego miejsca pod tablice informacyjne takich hal z reguły nie jest trudny. Określa je głównie położenie budynku, którego strona frontowa – od drogi dojazdowej, jest najbardziej odpowiednia. Jak wiadomo, takie obiekty posiadają system przepustek i bramy wjazdowe ze szlabanami. Często stróżówki właśnie są umiejscowione przed wjazdem i frontową częścią budynku od wjazdu z ulicy. Taki fronotwy profil zapewnia korzystne usytuowanie wszelkiego typu tablic informacyjnych.
Amerykański koncern motoryzacyjny Delphi Automotive, zajmujący się produkcją części i podzespołów samochodowych, zlecił Media Plastyk wykonanie tablicy informacyjnej z logo firmy, na hali w Błoniach.

Wielkość obietku i samo wysunięte frontowe miejsce, widoczne z dala od wjazdu na teren, niemal automatycznie określiło nam punkt zaczepienia wzroku i jednoznacznego montażu tablicy. Wcześniejsze sugestie Klienta, uwzględniały środkową część magazynu, lecz szybko postaraliśmy się by je wypersfadować na korzyść czołowego miejsca od ulicy. W ten sposób zachowaliśmy również równowagę, biorąc pod uwagę inne hale a także wykorzystując stałe i wcześniej użyte do tego celu miejsce. Trafna i dość prosta decyzja, określiłą nam również takie wymiary tablicy, która wyniosła 12m długości na 2m szerokości. Cztery moduły zamontowane zostały na specjalnej konstrukcji z aluminium, które usztywniły tablicę. Taka metoda stosowana jest przy dużych powierzchniach nośnika, za który w tym przypadku posłużyła gruba płyta PCV.

Solidna konstrukcja to także prosty montaż.

Wysięgnik wysokościowy służy głównie do koordynacji prac oraz bezpośredniego zamocowania kontrukcji do elewacji budynku. Cały nośnik wciągany był metodą linową z udziałem zaprzyjaźnionej firmy alpinistycznej. Dla laika może wyglądać to nieco drastycznie lecz wielu fachowców z branży reklamowej, stosuje tę prostą metodę windy linowej. System umożliwia zastosowanie odpowiednich przełożeń, tak by nie wymagał dużego wysiłku fizycznego człowieka. Ogólnie sami jesteśmy pod dużym wrażeniem, działania tak prostych narzędzi, jakimi są liny alpinistyczne. Jednocześnie obniża to koszty i wszelkiego typu ewentualności, związane z wynajęciem specjalistycznego żurawia lub też helikoptera. Oczywiście, większość bardziej skomplikowanych konstrukcji, montowana jest z podzespołów, lecz przy wysokich obiektach, zdarza się że trzeba je również transportować na górę za pomocą dźwigni linowych.

Kompletny montaż na Delphi Automotive, wykonaliśmy szybko i sprawnie, dzięki czemu uzyskaliśmy aprobatę ze strony zamawjającej i akces dla następnych prac.

DELPHIa1

Naturella - galeria prac

Recent Posts